مهد کودک و پیش دبستانی سپند

تعلیم و تربیت کودک

تعلیم و تربیت کودک

یکی از حقوق مسلم کودک که اولیا و مربیان در برابر آن مکلف و مسئول اند، برخوردار ساختن کودک از مزایای آموختن و کشاندن او به سوی ارزش های پاک در پرتو اهداف عالی انسانی است. امام حسن مجتبی علیه السلام درباره دانش آموزی کودکان می فرماید: «شما، کودکان جامعه امروزید و به زودی بزرگان جامعه فردا خواهید شد؛ پس دانش بیاموزید». همچنین امام صادق علیه السلام فرموده است: «حق فرزند بر پدر سه چیز است: مربی خوبی برایش انتخاب کند، نام خوبی برایش بگذارد ودر تربیت او تلاش فراوان نماید».

ارتباط سالم باکودکان

ارتباط سالم باکودکان

یکی از نیازهای اساسی پدر و مادر در امر تربیت و پرورش اخلاقی کودکان، برقراری ارتباط سالم با آنهاست. ارتباط صحیح بین پدر و مادر و کودکان، نخستین و مهم ترین زمینه رشد و پرورش اخلاقی نونهالان است. راه مناسب آغاز دوستی با کودکان، کم کردن انتقاد از آنها و نیز به حداقل رساندن صحبت های منفی در مورد کارهای آنهاست. برای ایجاد ارتباط سالم با کودکان، فراهم آوردن زمان و فرصت های برنامه ریزی از مهم ترین شیوه ها به شمار می آید. وقت گذاری برای به وجود آوردن روابط صحیح و سالم، یکی از راهکارهای مهم تربیتی است.

انسان کوچک

انسان کوچک

کودک یک انسان است و هر انسانی به شخصیت خویش علاقه مند و نیازمند ارج گذاری است. احترام به کودک، یکی از عوامل مهم پرورش شخصیت او به شمار می رود. کودکی که مورد احترام و تجلیل قرار گیرد، بزرگوار، شریف و با شخصیت بار می آید و برای حفظ شخصیت خویش از کارهای زشت پرهیز می کند. کودکی که مورد احترام پدر و مادر قرار گیرد، از رفتار آنان تقلید می کند و به دیگران و پدر و مادر احترام می گذارد. کودک، انسانی کوچک و قابل احترام است و از توهین و تحقیر آزرده خاطر می شود. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرماید:«مبادا فردی از مسلمانان را کوچک بشمارید و تحقیر کنید که کوچک آنان، نزد خدا بزرگ است».
12_Picture7.jpg
مرکز پیش دبستانی و مهدکودک سپند با مدیریت خانم وطن پرست و بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه آموزش و نگهداری فرزندان 2 تا 6 سال مکانی مناسب برای رشد و تربیت دلبندان شما فراهم آورده است. این مرکز با دایر کردن کلاس های مبتنی بر خلاقیت سعی در شکوفا کردن استعدادهای فرزندان شما را دارد

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید

@sepad.kidergarten


برگشت به صفحه اصلی

ارتباط با ما


+۹۸۹۹۱۷۱۸۸۳۶۸

+۹۸۲۸۳۳۵۵۱۹۹۸

کرج مهرشهر فاز ۴، چهرراه بانک ملی، خیابان ۴۰۸ غربی، پلاک۶۱

info@mahdesepand.com

@sepad.kidergarten